ارتودنسی کودکان شهرکرد
5/5 - (5 امتیاز)

احتمالا شنیده باشید که دوستانتان در مورد ارتودنسی کودکان یا سیم کشی دندان کودکان صحبت می کنند. شاید برای شما هم این سوالات ایجاد شده باشد که ارتودنسی کودکان چیست ؟  بهترین متخصص ارتودنسی کودکان در شهرکرد در سال 99  چه کسی است ؟  در این مقاله اختصاصی به بررسی انواع مزایا و معایب ارتودنسی کودکان و هزینه ارتودنسی کودکان در شهرکرد و خطرات ارتودنسی لینگوال میپردازیم.  همچنین یک کلینیک تخصصی ارتودنسی در شهرکرد در زمینه انجام ارتودنسی کودکان در شهرکرد را به شما عزیزان و همراهان وبسایت دکتر فرزاد ناصری معرفی خواهیم کرد. پس لطفا تا آخر این مقاله تخصصی , با ما همراه باشید.

دکتر ارتودنسی کودکان خوب در شهرکرد

اگر به دنبال بهترین دکتر ارتودنسی کودکان شهرکرد هستید, ما به شما دکتر فرزاد ناصری , متخصص دندانپزشک و متخصص ارتودنسی شهرکرد را پیشنهاد میکنیم. دکتر ناصری با سابقه درخشان بیش از 10 سال خدمات تخصصی ارتودنسی سرامیکی شهرکرد , ارتودنسی کودکان در شهرکرد و ارتودنسی نامرئی در شهرکرد  را انجام میدهد.

قیمت ارتودنسی کودکان در شهرکرد

دکتر ارتودنسی کودکان در شهرکرد

قیمت ارتودنسی کودکان در شهرکرد به صرفه تر و پایین تر از هزینه ارتودنسی کودکان در تهران و مشهد و شیراز هست و طبیعتا رضایت بیشتری در میان علاقه مندان به ارتودنسی کودکان در شهرکرد را مشاهده میکنیم.  نتیجه قابل توجه و خوبی که مراجعین عزیزمان در شهر شهرکرد داشتند نشانگر این موضوع هست که از نظر علاقه مندان به ارتودنسی کودکان , داشتن تخصص در این امر و همچنین هزینه معقول و به صرفه توسط متخصص ارتودنسی کودکان در شهرکرد ,جزو  فاکتور های اساسی محسوب میشود. برای اطلاع از آخرین نرخ قیمت ارتودنسی کودکان شهرکرد , با کلینیک تخصصی دکتر فرزاد ناصری لطفا تماس بگیرید. مشاورین مجرب این کلینیک تخصصی ارتودنسی در شهرکرد به شما کمک میکنند که بهترین تجربه را از خدمات ما داشته باشید.

ارتودنسی کودکان

متخصص ارتودنسی کودکان در شهرکرد

اگر کودک شما دارای دندان های کج یا یک فک نامتوازن دارد، با دندانپزشک او صحبت کنید. او ممکن است یک ارتودنس را پیشنهاد دهد.
یک ارتودنس با استفاده از ابزار در لبخند های عالی تخصص دارد، ابزار هایی مانند:
-نوارها
-بست‌ها
-سیم‌ها
-پوشش روی سر
-نوارهای پلاستیکی
-نگه دارنده‌ها
-تراز کننده‌های شفاف
دکتر نگاهی به شکل های متدوال ارتودنسی ها می‌اندازد و حقایقی که شما نیاز دارید تا تصمیمی قطعی درباره‌ی درمان ارتودنسی بگیرید.
انواع ارتودنسی و دیگر ابزار
در اینجا تعدادی ابزار دندانی هستند که امروزه استفاده می‌شوند. اما ارتودنسی ها هنوز ابتدایی هستند، یعنی برای صاف کردن دندان ها و تصحیح نامتوازنی های نیش ها در بچه ها. ارتودنسی ها توسط اعمال فشار به دندان ها و فک ها آنها را وادار به حرکت در یک موقعیت مطلوب می‌کنند.
ارتودنسی ها در سالهای گذشته از فلز های درخشان ساخته نشده‌ بودند. اما اکنون گزینه های زیادی موجود است.
دندان ها به طور کامل بند پیچی می‌شدند، اما امروزه، بست ها به طور مستقیم به سطح هر یک از دندان ها وصل می‌شوند.
ارتودنسی ها از موادی مانند انواع زیر ساخته شده‌اند:
-فولاد ضد زنگ
-سرامیک
-پلاستیک
-ترکیب مواد
این می‌تواند یک ظاهر با رنگ شفاف دندانی برای ارتودنسی ها فراهم آورد. در زمان مناسب، سیم ها می‌توانند از موادی مانند نیکل-تیتانیوم یا مس-تیتانیوم ساخته شوند. این مواد ممکن است دوام بیشتری داشته باشند و نیاز به تنظیم کمتری نسبت به سیم های فولادی ضد زنگ داشته باشند.
سطح شفاف، نامرئی هم اکنون موجود است. اینها می‌توانند دندان ها را بدون استفاده از داربست و سیم صاف کنند.
سطح نامرئی ممکن است یک گزینه برای برخی افراد که نیاز به کارکردن همراه با ارتودنسی دارند، باشد. این روش از سطوح سفارسی، شفاف، قابل درآوردن استفاده می‌کند که با فشار آوردن روی دندان، آنها را تدریجا به موقعیت صحیح خود حرکت می‌دهد.

چه زمانی کودک من باید یک ارتودنس کودکان را ببیند؟

ارتودنسی کودکان شهرکرد

دندانپزشک شما می‌تواند به شما بگوید که چه زمانی به دنبال ارزیابی یک ارتودنس باشید. انجمن دندانپزشکان امریکا و انجمن دندانی امریکا پیشنهاد می‌دهد که تمام کودکان در هفت سالگی توسط یک ارتودنس ارزیابی شوند. در این سن، ارتودنس ها می‌توانند مشکلات ظریف که با رشد فک روی دندان ها ظاهر می‌شود را تشخیص دهد. اغلب کودکان درمان فعال را بین سن های 9 تا 14 انجام می‌دهند.
ارتودنس ها پیشنهاد می‌دهند که مشکلات دندانی کودکان خود را وقتی هنوز در سن رشد است را درست کنند. وقتی آنها از رشد متوقف شدند، درمان ممکن است نیاز به زمان بیشتر و کار گسترده داشته باشد.

آیا ارتودنسی درد دارد ؟

درد ممکن است برای این کلمه خیلی قوی باشد. اما کودک شما ممکن است در هنگام اتصال ارتودنسی برای بار اول، وقتی در حال تنظیم هستند، یا وقتی در حال استفاده از ابزار جدید مانند نوار پلاستیکی یا گیره سر هستید، کمی احساس ناراحتی کند.
هر درد یا ناراحتی می‌تواند با استفاده از استامینوفن تسکین یابد. همچنین، اگر سیم، بست ها، یا نوارها دهان کودک شما را تحریک کنند، ارتودنس شما می‌تواند به وسیله‌ی یک موم نقاط تیز ارتودنسی را بپوشاند.

چه غذاهایی برای کودکانی که ارتودنسی استفاده می‌کنند مجاز است؟

ارتودنسی ها ظریف هستند. شکستن بخشی از ابزار می‌تواند منتج به حرکت دندان ها در مسیری اشتباه شده و درمان را طولانی تر کند. هر چیزی که سفت، چسبنده، یا جویدنی بشد نباید خورده شود، شامل
-بستنی
-آجیل
-پفیلا
-آبنبات سفت
-آدامس
-انواع کارامل های جویدنی

چه مدت یک کودک باید ارتودنسی داشته باشد؟

مدت درمان مختلف است. این به مشکل، چگونه همکاری کردن کودک، و رشد کودک بستگی دارد. معمولا، اغلب مردم به مدت 18 تا 36 ماه ارتودنسی ها را در دهان خود نگه می‌دارند.

دندانپزشکی های مربوط به ارتودنسی کودکان چگونه است؟

معمولا، دندانپزشک ارتودنسی کودکان ابتدا باید ارتباط فنی با دندان های شخص داشته باشد، بنابراین نقش او از اهمیت بالایی برخوردار است. به علاوه، در ارتباط با توسعه دندانپزشکی، دندانپزشک ارتودنسی کودکان دانش ضروری برای آموزش خانواده با همدیگر، همراه با بچه – به معنای دقیق تر برای جلوگیری از مشکلات آینده دارد.

دندانپزشکی ارتودنسی کودکان و نقش آن

دندانپزشک ارتودنسی کودکان یک دندانپزشک با دانش فنی و علمی که از آن برای تشخیص، جلوگیری، درمان و کنترل مشکلات سلامت دهان بچه تا نوجوان ها، در همکاری با خانواده یا محافظان آنها استفاده می‌کند.
نقش دندانپزشکی ارتودنسی کودکان از فاز دندانپزشکی ریزشی شروع می‌شود، در این زمان ما می‌توانیم تغییرات عملکردی، مثل نیش تقاطعی و نیش تهاجمی را تشخیص دهیم. برخی راه حل ها شامل یک روکش بدون درد برای دندان، یا اضافه کردن چسب دندان هستند. این ها روش های درمانی جایگزینی برای کودکان 2 تا 5 سال است.
وقتی تغییرات در جفت شدگی ظاهر می‌شود، صبر کردن همیشه بدترین گزینه است که ما در این باره خواهیم دید، رهگیری ارتودنسی کودکان به دندانپزشک ارتودنسی کودکان کمک می‌کند که درمان مناسبی را انجام دهد. تصمیم اشتباه در مرحله تشخیص بعد ها می‌تواند باعث پیچیدگی های غیر ضروری و افزایش هزینه های درمان اصلاحی در دوران کودکی و نوجوانی شود.
تشخیص سوء نیت صلاحیت انحصاری دندانپزشک ارتودنسی کودکان است و به طور کامل درگیر مطالعه بالینی کودک می‌شود. به علاوه، ارزیابی تاریخچه بیماران، توسط تصاویر تشخیص داده شده و با تجزیه چندیدن مدل مورد مطالعه به جزئیات یک نقشه آموزشی خوب کمک می‌کند. در فاز تلفیقی دندانپزشکی، نقش یک متخصص ارتودنسی کودکان غالبا بیشتر ظاهر شده است. مرجع

ارتودنسی کودکان شهرکرد

درمان ارتودنسی کودکان در بچه های جوان به عنوان ارتودنسی پیشگیری شناخته شده و ارتودنسی کودکان می‌تواند از سن 6 یا 7 سالگی شروع شود. در آن سن، دندان ها در حال رشد هستند و فک هنوز در حال رشد است، بنابراین برخی مشکلات برای درمان آسان تر هستند. همه‌ی مشکلات ضروری دیده شده توسط دندانپزشک ارتودنسی کودکان نباید با روش ارتودنسی پیشگیری درمان شود. دو مشکل که نیاز به مداخله سریع دارن، نیش تقاطعی و بیش از حد است. یک نیس تقاطعی می‌تواند باعث رشد نامنظم فک شود. دندان بیرون زده روی نیش ها می‌تواند به آسانی شکسته شود، به عبارت دیگر، تیم پزشکی می‌تواند آنها را برای درک شدت واقعی مشکل و اینکه در طولانی مدت چگونه خواهند بود را ارزیابی کند.
به علاوه برای ارتودنسی پیشگیری، رهگیری ارتودنسی کودکان همچنین فعالانه توسط دندانپزشک ارتودنسی کودکان برای تصحیح موجود است اما شناسایی مشکلات جفت شدگی در پیشگیری از سطح کم در تلاش برای پیشگیری از توسعه ناهنجاری های جمجمه ای در بزرگسالان است.
رهگیری ارتودنسی کودکان اغلب در فاز اول است. این ممکن است از نیاز برای دیگر درمان های ارتودنسی کودکان در سال های متوالی جلوگیری نکند، اما این پیچیدگی های فاز دوم درمان را به حداقل رسانده است. فاز دوم وقتی شروع می‌ود که تمام دندان های دائمیدر سن 12 تا 14 سالگی ظاهر شوند. فاز دوم ارتودنسی کودکان یک دوره کوتاه تر دارد، چون اصلاحات کوچکتری ساخته خواهند شد. در این فاز، مشکلات رشد اسکلتی برای ارتودنسی کودکان اصلاح شده‌اند.
درمان هرچه زودتر ارتودنسی کودکان می‌تواند از رخ دادن مشکلات جدی توسعه ای جلوگیری کند و می‌تواند باعث شود درمان کوتاه تر و با پیچیدگی کمتری انجام شود.
برای درمان ارتودنسی کودکان و نوجوانان مهم این است که از ابزار مناسبی برای این کار استفاده شود. منبع